• gl02
 • gl01
 • gl04
 • gl03

ZGH Barbórka 2019

6 grudnia 2019 roku W ZGH „Bolesław” S.A. obchodzono Dzień św. Barbary, patronki górników. Uroczysty charakter tegorocznych obchodów podkreślił jubileusz 45 – lecia Kopalni „Pomorzany”. Na uroczystościach zgromadzili się przedstawiciele władz Spółki, zaproszeni goście oraz pracownicy.

Czytaj więcej...

Hutnik 2019

10 maja 2019 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Hutnika. Uroczystości poprzedzone zostały Mszą Św. odprawioną w intencji hutników i ich rodzin w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie. W obchodach hutniczego święta uczestniczyli przedstawiciele władz Spółki, zaproszeni goście, odznaczeni pracownicy, przedstawiciele organizacji związkowych, a także byli pracownicy.

Czytaj więcej...

Barbórka 2018

Dnia 6 grudnia 2018 roku Zakłady Górniczo-Hutnicze „ZGH „Bolesław” S.A. świętowały dzień patronki górników św. Barbary. Tegoroczne obchody górniczego święta miały szczególnie uroczysty charakter, ponieważ obchodzono jubileusz 50-tej karczmy piwnej. To w ZGH Bolesław odbyła się m.in. jedna z pierwszych karczm piwnych w Polsce.

Czytaj więcej...

Hutnik 2018

Dzień Hutnika w tym roku obchodzono 18 maja. Uroczystości poprzedzone zostały Mszą Św. odprawioną w intencji hutników i ich rodzin w Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie. W obchodach hutniczego święta wzięli udział przedstawiciele władz Spółki, zaproszeni goście, odznaczeni pracownicy, przedstawiciele organizacji związkowych, a także byli pracownicy. 

Czytaj więcej...

Barbórka 2017

4 grudnia 2017r. jak co roku w ZGH „Bolesław” S.A. obchodzono Dzień św. Barbary, patronki górników. Na uroczystej akademii barbórkowej zgromadzili się przedstawiciele władz Spółki na czele z przewodniczącym Rady Nadzorczej ZGH „Bolesław” S.A. Panem Piotrem Janeczkiem, zaproszeni goście oraz odznaczeni pracownicy. 

Czytaj więcej...

Hutnik 2017

W tym roku uroczyste obchody z okazji Dnia Hutnika odbyły się 12 maja. Zgodnie z tradycją hutnicze świętowanie rozpoczął koncert zakładowej orkiestry dętej, po którym miała miejsce uroczysta akademia. W obchodach święta hutniczego wzięli udział przedstawiciele władz Spółki, zaproszeni goście, odznaczeni pracownicy, przedstawiciele organizacji związkowych a także byli pracownicy.

 

Czytaj więcej...

Połączenie ze spółką BOLESŁAW-RECYCLING

Zawiadamiamy, że  nastąpiło połączenie spółki Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. z siedzibą w Bukownie,  ze spółką „BOLESŁAW-RECYCLING” sp. z o.o. z siedzibą w Bukownie.  Połączenie zostało wpisane do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego dla Spółki Przejmującej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa- Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 03.04.2017r. pod numerem wpisu 38 (sygn. akt KR.XII NS-REJ.KRS/3163/17/465). 

Barbórka 2016

Dnia 2 grudnia 2016 roku Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” S.A. obchodziły uroczystości z okazji Dnia Górnika. W tym roku Barbórka odbywała się w cieniu tragedii w kopalni „Rudna” w Polkowicach, gdzie straciło życie 8 górników. Żałoba połączyła górniczą wspólnotę, w związku z czym obchody górniczego święta miały charakter skromny oraz przebiegały w atmosferze powagi i zadumy.

Czytaj więcej...

Klucz Sukcesu

Klucz Sukcesu to wyróżnienie, które redakcja „Energetyki Cieplnej i Zawodowej” przyznaje osobom, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju polskiej energetyki. Podczas XIII Konferencji Efektywne Zarządzanie Energią w Przemyśle (dawniej: Odbiorcy na Rynku Energii) statuetkę otrzymał Henryk Kaliś, prezes Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu oraz przewodniczący FORUMCO2.

Sylwetkę laureata zaprezentował Daniel Borsucki, dyrektor Zespołu Zarządzania Mediami, główny inżynier ds. energetycznych Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. Klucz Sukcesu wręczył Adam Grzeszczuk, prezes BMP.

„Henryk to człowiek ORKIESTRA, bo od kilkunastu lat pomimo sumiennie i rzetelnie wypełnianych obowiązków oraz codziennych powinności: pracowniczych w Zakładzie Górniczo-Hutniczym Bolesław, rodzinnych i pielęgnowaniu swych pasji, jak choćby turystyka konna, angażuje się całym sercem w aktywnej pracy społecznej w różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach”- mówił o tegorocznym laureacie Daniel Borsucki.

Link do strony ze sprawozdaniem z przyznawania „klucza sukcesu”:  http://www.kierunekenergetyka.pl/konferencja,1539,15835.html  

 

Nasze Produkty

 • Cynk Elektrolityczny +

  Ma szerokie zastosowanie w przemyśle samochodowym, przetwórczym, budownictwie i wielu innych. Głównymi odbiorcami oprócz Polski są: Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Zobacz
 • Stopy ocynkownicze ZZA +

  Stopy ocynkownicze mają zastosowanie w przemyśle hutniczym, samochodowym, przetwórczym do procesu cynkowania ciągłego. Podstawowymi rynkami zbytu są: Polska, Węgry, Słowacja. Zobacz
 • Wegal MOD +

  Stop ocynkownicz Wegal - MOD wykonany jest na bazie cynku elektrolitycznego Z1. Produkowany jest w blokach o wadze około 900 kg. Zobacz
 • Galena flotacyjna +

  Poszukiwany i ceniony surowiec do produkcji ołowiu. Dystrybuowany jest na teren: Polski, Niemiec, Rumunii, Bułgarii. Otrzymywana jest w procesie flotacyjnego Zobacz
 • Kwas siarkowy +

  Ma wszechstronne zastosowanie w przemyśle chemicznym i przetwórczym. Rynkiem docelowym oprócz polskiego jest rynek niemiecki, czeski, słowacki oraz austriacki. Kwas Zobacz
 • 1
 • 2